Artykuły

Po co nam stretching?

Ze swojego doświadczenia wiem, że często szkoda czasu na dłuższe rozciąganie. No bo po co? Przecież rozciągając się nie schudnę! Oczywiście, bardzo dobrze, że w ogóle chcemy się ruszać, ale przeraża mnie widok osób ćwiczących na zajęciach, które w staniu nie dotkną palcami podłogi, a w pozycji siedzącej nie dotkną palcami stopy. A przecież wystarczyłoby poświęcić przynajmniej 20 min. dziennie na rozciąganie danego mięśnia, żeby po paru tygodniach zauważyć różnicę.

No tak, ale jak tu znaleźć czas w ciągu dnia, gdy pracę dzielimy z obowiązkami domowymi. Jak już w końcu znajdziemy chwilę, położymy się na podłogę, to zlatują się dzieci, albo pies, który nie daje nam spokoju i ciągle nas liże po twarzy ;)

A więc właśnie po to powstają kluby fitness, gdzie możemy oddać się w ręce fachowców i skupić się w końcu na sobie. No, ale skoro przyszliśmy do klubu, to chyba nie po to, żeby leżeć na macie i przeciągać się przez godzinę. Wybieramy więc zajęcia wzmacniające, spalające, te które pomogą nam ujędrnić ciało, zrzucić parę kilo, itd. Zapominamy niestety o regeneracji mięśni, które podczas wysiłku ulegają mikrourazom i się skracają. Ciało staje się piękniejsze, smuklejsze, ale jego ruchomość w stawach się zmniejsza, mięśnie stają się mniej sprężyste, i niestety ciało staje się bardziej podatne na kontuzje. Wystarczyłoby poświęcić 1 wejście na zajęcia rozciągające, żeby nasz trening przebiegał prawidłowo. Oznacza to, że kupując karnet na 12 wejść, przyjdźmy w tygodniu 2 x na zajęcia wzmacniające/ spalające i 1 raz na Stretching. Nie żałujmy tego wejścia, bo ciało będzie nam wdzięczne.

Oto parę zalet stretchingu:

- poprawia koordynację ruchową i zwiększa zakres ruchu,
- polepsza ukrwienie mięśni, dzięki czemu szybciej dociera do nich tlen i substancje odżywcze,
- zmniejsza napięcie mięśniowe,
- zwiększa elastyczność mięśni,
- rozwija świadomość własnego ciała.

Kontakt
Guarana Fitness
Klaudia Ostrowska
ul. Dmowskiego 2
16-400 Suwałki
Godziny otwarcia
Pon., Śr., Pt. - 16:30 - 22:00
Wt., Cz. - 15:30 - 22:00
Telefon / e-mail
tel.:
kom.: 501 674 545
e-mail: kontakt@guaranafitness.pl

Masz pytania? Napisz do nas :-)